Průvodce virtuální realitou: 1. díl Sonic X V Beat Saber

Marek Broulík |
21.1.2020

Vítám vás u prvního dílu naší miniserie o VR. Dneska se podíváme do naší herny virtuální reality na Českomoravské. V herně máme k dispozici bar s občerstvením, který je nabušený samýma delikatesama. Americké  a britské snacky z Arašídového másla, drinky alko i nealko a lahodné kuřecí tortily. Prostě všechno potřebné pro pořádnou VR party nebo teambuilding. V herně máme celkem 3 místnosti na hraní s kapacitou 5 lidí. První místnost je s headsetem HTC Vive, kde si můžete zahrát více než 250 her. Dále místnost s brýlemi Oculus Rift, kde si můžete na závodním trenažéru zkusit Formuli 1, motokáry , nebo se vyřádit na největší horské dráze na světě. My se však dneska podíváme na jednu z nejslavnějších her Beat Saber, kterou si zahrajeme v naší Green screen místnosti, kde natáčíme pro naše hosty videa ve virtuální realitě přímo v prostředí hry.

Pozvali jsme si kamarádku Yumme, známou Cosplayerku a streamerku na Twitchi. Sledovat jí můžete taká na Instagramu jako @Yumeookami.  Yumme se pohybuje v Anime komunitě a právě Anime komunita a VR jsou hodně propojený. Yumme si vzala na sebe kostým Sonica, který je jeden z jejich oblíbených a pustila se do hraní Beat Beat Saberu.  Yumme nám prozradila, že se k virtuální realitě dostala právě přes Anime a doporučila hry, které je dobré si zahrát pro seznámení s virtuální realitou. Protože má vztah k Japonsku a hudebním hrám, tak ji nejvíc oslovil právě český Beat Saber. Pojďme si tedy říct trochu více o samotné hře, kterou vás s Yumme dneska provedeme.

Beat Saber je kultovní VR hra od Českých vývojářů, která za rok 2019 zažila obrovský vzlet. Tahle hra se za malou chvilku rozrostla po celém světě, a před nedávnem ji dokonce koupil Facebook. Ve hře Beat Saber se ocitnete na vesmírné platformě a váš úkol je velmi jednoduchý. V každé ruce máte světelný meč odlišné barvy a vaším úkolem je rozsekávat virtuální kostky do rytmu hudby. Musíte je však rozseknout správným mečem podle jejich barvy a ve směru šipek, které mají na sobě. Celá hra je velmi intuitivní a proto se nemusíte bát žádného složitého ovládání. Jedná se vlastně o velmi jednoduchou, oddechovou hru s perfektními vizuálními efekty a originální hudbou. Beat saber má samozřejmě i volitelné obtížnosti od jednoduché až po mód expert plus u kterého se zaručeně zapotíte.

Yumme se svým ladným stylem zavlnila do rytmu hudby českého tvůrce Jaroslava Becka, který vytvořil prvotní soundtrack ke Hře Beat Saber. Vypadala u toho v kostýmu Sonica velmi elegantně. Užila si taky poprvé pocit vidět se přímo v prostředí hry a vřele doporučuje Beat Saber jako fitness alternativu. Více ukázky z její hry je možné vidět níže ve videu.

Tak jo, to by bylo pro dnešní video vše. Pokud se vám hra Beat Saber líbí, doražte za námi do herny virtuální reality Avatar, kde si jí můžete vyzkoušet, nebo se registrujte na jeden z našich Beat Saber turnajů. Díky moc a zatím ahoj.Dále doporučujeme
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *