Top akce ve VR: Beat Saber turnaj v herně virtuální reality Avatar

|
17.1.2020

V prosinci jsme uspořádali další turnaj v kultovní české VR hře Beat Saber.

Zájem o účast ze strany veřejnosti byl opravdu značný, a proto jsme se rozhodli rozdělit účastníky do dvou kategorií. Dali jsme tak šanci i méně zkušeným hráčům (nebo těm, co Beat Saber nikdy nehráli), kteří soutěžili v obtížnost Normal. Zkušenější hráči se utkali v kategorii Expert.

V prvním semifinálovém kole se nám sešlo přes 60 soutěžících v obou kategoriích. Dokonce za námi přijeli i soutěžící až 50 km od Prahy. S hudbou, která pumpuje adrenalin do žil, museli hráči rozseknout svítící kostky co nejpřesněji, když se na ně řítily s rostoucí rychlostí na základě úrovně obtížnosti. Jako soutěžní skladby jsme tentokrát zvolili Country roads pro kategorii Normal a Origin pro kategorii Expert. Hrálo se na VR brýlích HTC Vive a soutěžící se pěkně zapotili. Beat Saber je vlastně takové VR fitness , které může plnohodnotně suplovat návštěvu fitka.  Bylo jasné, že soutěžící s dobrou koordinací, načasováním a rychlými motorickými dovednostmi získali více bodů a tím i vyšší skóre. Do finále postoupilo sedm nejlepších, kteří se mezi sebou utkali o ceny.

Přestože soutěžící bojovali proti sobě, během finále panovala velmi přátelská atmosféra. Mezi finalisty se vytvořila skvělá parta. Navzájem se povzbuzovali a podporovali. A opravdu se bylo na co dívat. Zejména v kategorii Expert to bylo hodně vyrovnané. No a jak to dopadlo?

Výsledky Kategorie Expert:

PořadíJménoPočet PokusůNejlepší skóre
1.Šimon Hečko2439 588
2.Libor Havránek2422 852
3.Jakub Hájek2415 384

Výsledky Kategorie Normal:

PořadíJménoPočet PokusůNejlepší skóre
1.Pavel Kadlec2174 022
2.Petra Kopecká2173 986
3.Daniela Protivenská2170 005

Vítězové v každé kategorii získali herní sluchátka HyperX cloud. Účastníci, kteří se umístili na druhém a třetím místě, si pak odnesli volné vstupy do naší herny virtuální reality. V turnaji zabodovaly také ženy, které podaly úctyhodné výkony.  Druhé místo v kategorii Normal získala energická a odhodlaná Petra Kopecká (na fotce níže) a na třetím místě se umístila talentovaná hráčka Daniela Protivenská.

Celý turnaj jsme odehráli na nadupaných PC Paladin GC 105 od CZC . Finále jsme dokumentovali prostřednictvím moderní technologie Green screen, díky které bylo možné vytvořit imersivní obsah a přenést tak reálnou postavu hráče přímo do herního videa. Všichni finalisté pak dostali jako památku video z turnaje a několik fotografií. .

Podívejte se na video záznam z Green screenu absolutního vítěze turnaje Šimona Hečka:

Pavel Kadlec vyhrál v kategorii Normal a zaslouženě si odnesl sluchátka HyperX Cloud

Všem účastníkům moc děkujeme za skvělou atmosféru s budeme se těšit na další jarní turnaj u nás.

Chcete se zúčastnit dalšího turnaje? Sledujte aktuální dění na našich sociálních sítích a nenechte si to ujít!Dále doporučujeme
Komentáře

Jeden komentář: “Top akce ve VR: Beat Saber turnaj v herně virtuální reality Avatar”

  1. Kash napsal:

    Je to skvělé ale tady je pro mě ten problém že bydlím v Ostravě moc bych se chtěl zúčastnit a proto bych se chtěl zeptat jestli bude turnaj i v Ostravě moc rád bych se připojil do expert turnaj v beat saberu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *