VÍTEJTE V MODERNÍ VÝUCE 21. STOLETÍ

Přinášíme do vzdělávání nový prvek zábavy. Opusťe na chvíli školní lavice a pojďte si výuku zpestřit do světa virtuální reality. Jak může VR zlepšit vzdělávání studentů? Jaké jsou výhody výuky ve virtuální realitě a proč je dobré tuto metodu používat? Naslouchejte vašim žákům a staňte se nejoblíbenějším učitelem.

V JAKÝCH PŘEDMĚTECH SE S NÁMI MŮŽETE VZDĚLÁVAT?

Zeměpis a geografie

Biologie

Kreativní předměty

ZEMĚPIS A GEOGRAFIE

Máte vytvořený svůj bucket list? Místa, o kterých sníte a kam se jednou chcete podívat? Vydejte s námi na cestu kolem světa. Prozkoumejte 7 divů světa, projděte se pod Niagarskými vodopády, toulejte se uličkami New Yorku. Dobrodružné povahy mohou zkusit pokořit nevyšší vrchol světa ve speciální objevitelské hře Everest VR.

BIOLOGIE

Prozkoumejte podmořskou faunu a floru. Potápějte se kolem vraku plného života a pozorujte svět kytovců a karet obrovských. Staňte se červenou krvinkou a nasávejte zevnitř těla, jaké to je mít v sobě virus. Cestujte krevním oběhem a zjistěte, jak krevní buňky pracují na šíření kyslíku po celém těle. Vstupte do jedné z miliard živých buněk v našem těle a naučte se, jak organely spolupracují v boji proti smrtelným virům.

KREATIVNÍ PŘEDMĚTY (VÝTVARNÁ VÝCHOVA, KONCEPTUÁLNÍ UMĚNÍ A DESIGN)

Ve hře Tilt Brush malujete v 3D prostoru. S využitím virtuální reality tak můžete tvořit opravdu velkolepá trojrozměrná díla. Popusťte uzdu své kreativitě se štětci, světly a dokonce i ohněm nebo například sněhovými vločkami. Váš pokoj je nyní vaším plátnem a paletou je vaše představivost. Možnosti jsou nekonečné a je jen na vás, co s tímto úžasným nástrojem dovedete.

3 DŮVODY PROČ VYUŽÍVAT VR VE VZDĚLÁVÁNÍ

NÁVRAT KE ŠKOLE HROU

Kolik z nás už slyšelo tato slova od studenta – „To je ale nuda.“ Učitelé intenzivně pracují na zapojení studentů prostřednictvím interaktivních her a projektů, skupinové práce a mnoha dalších cest. Jejich úsilí však často studenti neocení. Výuka ve virtuální realitě poskytne studentům spoustu zábavy a radosti při učení prostřednictvím edukativních her. Studenti se vydají např. na exkurzi po planetě Mars, vyzkouší si simulaci reálného pracovního dne v kanceláři, procestují části světa, o kterých se píše v učebnicích a kam by se jinak nikdy neostali, budou bádat ve starověkých egyptských hrobkách, ocitnou se uvnitř sluneční soustavy, nebo se stanou červenou krvinkou v krevním oběhu.

MAXIMÁLNÍ ZAPOJENÍ A KONCENTRACE STUDENTŮ

Děti jsou většinou přilepeny k chytrým telefonům nebo jiným chytrým zařízením, takže je obtížné upoutat pozornost na vše, co nezahrnuje pohyblivé obrázky či obsah, který lze snadno vizualizovat. Vzdělávání ve VR však může tato očekávání studentů zcela naplnit. Okamžité zapojení do VR znamená žádné rozptýlení a maximální koncentraci. Prostředí virtuální reality je tak živé a přitažlivé, že podporuje zapojení studenta na 100 %. Stejně tak, pokud se člověk ve VR nehýbe, nic se nestane. Proto je nutná plná účast. Takto může učitel rozvíjet rychlé reflexy, pozornost k detailům a rychlost myšlení a kreativitu u dětí. A to vše díky VR.

ROZVOJ KREATIVITY A ZVĚDAVOSTI

Mnohými studiemi bylo dokázáno, že VR může být použita jako nástroj k rozvoji kreativity. Jedná se zejména o kreativní hru Tilt brush, která umožnuje vytvářet trojrozměrné projekty a modely. Tilt Brush pomáhá lidem vyprávět příběhy prostřednictvím umění. V Tilt Brush můžete vytvářet koncepty a návrhy založené na projektových nápadech. To by tradičně zahrnovalo technické výkresy a modely. Avšak ve VR můžete snadno vytvářet 3D modely a rovnou si je prohlédnout ze všech úhlů. Staňte se impresionistickým malířem, navrhněte si vlastní oblek, nebo si vytvořte street art verzi vaší čtvrti.

PŘÍNOSY VIRTUÁLNÍ REALITY VE VÝUCE

ŽÁCI

  • Užijí si moderní způsob výuky, který je bude bavit
  • Poznají, co je škola hrou
  • Vyzkouší si moderní technologie
  • Lépe pochopí učivo

UČITELÉ

  • Vyšší angažovanost žáků
  • Škola získá prestiž
  • Atraktivní styl výuky
  • Rozvoj technických dovedností učitelů i žáků

Máte zájem? Napište nám!

Více informací získáte na:
+420 603 393 392
info@avatarherna.cz

Nebo vyplňte formulář vpravo